Anasayfa > Ürünler > TPC CLAMP CONNECTORS

 

 

 

DİZAYN & KALİTE

 

Clamp Connector konusundaki uzmanlığımız, hub'ların ve mühür halkalarının üretimindeki 35 yıllık deneyimimize ve Modern Tasarıma Dayalı analiz yöntemleriyle Clamp Connectors tasarımındaki uzun deneyimlerimize dayanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

KOLAY KURULUM VE MONTAJ

Civatalı flanşlara kıyasla clamp connector’ların avantajları; Küçük boyut, düşük ağırlık ve sadece dört cıvatayla kolay kurulum ve montaj aynı zamanda cıvata ön yükleme için en uygun konuma döndürülebilen bir kelepçe düzeneği.

 

 

KOMPAKT TASARIM

Petrol ve gaz endüstrisinde, clamp connectors çoğu zaman akış çizgileri ve diğer yüksek basınçlı sistemlerde kullanılır ve kompakt tasarı ve küçük sızdırmazlık çapı onun büyük avantajıdır.

 

 

 

 

 

 

GENEL

 

 

Clamp Connector konusundaki uzmanlığımız, hub'ların ve mühür halkalarının üretimindeki 35 yıllık deneyimimize ve Modern Tasarıma Dayalı analiz yöntemleriyle Clamp Connectors tasarımındaki uzun deneyimlerimize dayanmaktadır. 

 

TPConnectors, NORSOK NMJ1 ve NMJ3 tarafından referans gösterildiği şekilde, kurulmuş endüstri standardına uygun Clamp Connectors (CC) sağlayabilmekte. Clamp Connector’lerimiz, piyasada bulunan eşdeğer konektör türü ile değiştirilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

İŞLEVSELLİĞİ

Kelepçe konnektörü, üç parçaya sahiptir; conta bileziğine, iki hub ve kelepçe grubuna ve normalde iki kelepçe yarısı ve dört cıvatadan oluşur. Kelepçe iki hub’un üzerine oturur ve onları conta bilezik yuvasına karşı zorlar. Hub’lar, kelepçe grubu tarafından birbirlerine doğru çekildiğinde, conta bilezik yuvası hub’ların inner sealing yüzeylerine doğru bir sapma oluşur. Bu sapma, contanon yan yüzeylerinin, conta orta yüzeyine karşı elastik olarak yükler ve kendiliğinden enerji kazanan bir sızdırmazlık oluşturur.

Civatalı flanşlara kıyasla clamp connector’ların avantajları; Küçük boyut, düşük ağırlık ve sadece dört cıvatayla kolay kurulum ve montaj aynı zamanda cıvata ön yükleme için en uygun konuma döndürülebilen bir kelepçe düzeneği.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KULLANIM

Clamp connector’ları petrol ve gaz üretiminde ve petrokimya endüstrisinde birçok proses boru tesisatı uygulamalarında kullanılır. 

Petrol ve gaz endüstrisinde, clamp connectors çoğu zaman akış çizgileri ve diğer yüksek basınçlı sistemlerde kullanılır ve kompakt tasarı ve küçük sızdırmazlık çapı onun büyük avantajıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TPC CLAMP CONNECTOR PARÇALARI

TPC Clamp connector, TPC CC, normal olarak kullanılan tüm CC bileşenleri için 16 "'ya kadar nominal boyutlarda mevcuttur; Butt Weld hubs (BW), Blind Hub (BL), Entegre Hub (IH), Paddle Blan (PB) ve Paddle Spacer (PS).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİLEZİK CONTALAR (O-Ring)

TPConnectors, Kompakt flanşlar ve Clamp connector’lar için kendinden enerjilenmiş basınç yardımlı kelepçelere sahip yüksek kaliteli metal conta halkaları üretir. Bu conta bileziklerinin performansı, yüksek kalitede ve dayanıklılıktaki malzemelerin kullanımına bağlıdır. Deformasyon kontrollü işlevsellik, sıkı boyut toleranslarının karşılanmasını talep eder, bu konuda da makine atölyemizin 35 yıllık CC conta bilezikleri deneyimi mevcuttur. 

TPConnectors, kompakt flanşlar ve kelepçe için yüksek kaliteli metal conta halkaları üretir. Bir boyuttan diğerine; geçiş conta halkaları gibi özel conta halkaları, kör conta halkaları ve conta bütünlüğü test halkaları mevcuttur. 

Conta halkaları, kompakt flanşlar için sızdırmazlık fonksiyonuna uyacak şekilde seçilen kaplamalar ile mevcuttur. Denizaltı kullanımı için son derece iyi ve sonsuz sızdırmazlık performansı sağlayan, çok sağlam bir çözüm olan gümüş kaplı contalarımızı öneriyoruz. Topside uygulamaları için MoS2 esaslı kuru film kaplamaları kullanmanızı öneririz. TPC CC'lerde kullanılan conta bilezikleri, yüksek güvenilirlikteki metalden metale contalara olacak şekilde tasarlanmıştır ve PTFE tipi kaplamaların kullanılması önerilmez.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL CC TASARIMLAR

TPConnectors, çok çeşitli özel uygulamalar için özel yapılmış clamp connectors tedarik edebilir. "spec break" lokasyonlarına uygun clamp connectors mevcuttur. Bu, iki basınç sınıfı arasındaki bağlantı ve / veya iki nominal boru boyutları olabilir (genişleme ve azaltma poyraları (göbekleri)).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÜHENDİSLİK

TPConnectors'daki mühendislik ekibi, farklı uygulamalar için boru konnektör geliştirmesinde ve tasarlamasında uzun deneyimlere sahiptir.

Clamp connector’lar tasarım hesaplamalarını normalde modern tasarım kullanarak, ASME VIII div.2, API 6A/17D, API 17 TR8, ISO 13628-7, EN-13445-3 ve DNV OS-F101 & F201 gibi analiz yöntemleri ile kodlar ve standartlar.

Denizaltı olarak kullanılacak ve dubleks malzemelerden yapılmış clamp connector’lar gerekli HISC direncini göstermek için DNV-RP-F112'yi karşılamak üzere tasarlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HİZMETLER

TPConnectors ürünlerimizle ilişkili birçok hizmet sunabilir. Kompakt flanş veya clamp connector tipi uç bağlantıları ile ekipman üreten üreticileri için TPC belirtilen kodlara ve standartlara göre lineer olmayan Sonlu Elemanlar Analizi (Finite Element Analysis) de dahil olmak üzere, hesaplamaların işleme çizimlerini de tedarik edebilir. 

Tecrübeli mühendis ekibimiz, belirli bir uygulama için en iyi teknik çözümü bulmaya yardımcı olabilir, fiyatlandırma ve dağıtım bilgileri ile birlikte müşteriyi en iyi çözüme yönlendirir. 

Test tesislerimizde, sunduğumuz tüm basınç komponentlerinin gerekli basınç testlerini gerçekleştirebiliriz. 

Diğer hizmetlerimiz, kompakt flanşların ve clamp connector’ların montajında ​​ve ayrıca yerinde denetime yönelik eğitim içerir.

 

 

 

 


 

Bize Ulaşın

0 312 386 06 21

0 541 252 49 94

ALINTERI BULVARI ALINTERI PLAZA, KAT. 1 NO.23/102, OSTIM OSB YENIMAHALLE-ANKARA

Copyright 2024 - BAYTEK MÜHENDİSLİK